Ksiądz spoliczkował 10-latka? Setki podpisów pod odwołaniem [wideo]

Setki osób podpisały się pod listem o odwołanie proboszcza z parafii w Obrzycku w woj. wielkopolskim. Duchowny miał spoliczkować 10-latka podczas mszy. Sam ksiądz stanowczo zaprzecza tym oskarżeniom.

Jak pisaliśmy, do zdarzenia doszło dwa tygodnie temu w Piotrowie koło Szamotuł w woj. wielkopolskim. Ksiądz upuścił hostię, gdy udzielał komunii 10-letniemu Kubie. – Mój syn schylił się, żeby zobaczyć co się stało i w tym momencie ksiądz uderzył go w twarz – mówi Roman Tomczak, ojciec dziecka. Wraz z żoną postanowił zgłosić sprawę do prokuratury.

„Medialna nagonka”

Ksiądz Józef Mikołajczak nie wypowiadał się na temat zdarzenia, aż do mszy w ubiegłym tygodniu. Postanowił wtedy opowiedzieć swoją wersję historii. Zaprzeczył, że uderzył dziecko. – W czasie rozdawania komunii Świętej upuściłem hostię, która spadła na posadzkę. Schyliłem się więc szybko, by nikt na nią nie nadepnął – bronił się przed wiernymi proboszcz parafii w Obrzycku. Jak dodał, on tylko „odepchnął ręką dziecko”, ale nie uderzył. Podkreślił przy tym, że odbywa się na niego „nagonka medialna”. Dziwił się także, że rodzice 10-latka nie przyszli do niego, aby wyjaśnić sytuację.

Co zrobi kuria?

Wersji duchownego nie potwierdza sześciu świadków, którzy stają po stronie dziecka.

W ubiegłą niedzielę rozpoczęło się zbieranie podpisów pod listem protestacyjnym przeciwko księdzu i wnioskiem o jego odwołanie. Wierni zamierzają skierować je do kurii w Poznaniu. – Chcemy, aby dzieci normalnie mogły iść do kościoła i się nie bać – tłumaczy Karolina Woźniak, jedna z mieszkanek Piotrowa, która podpisała się pod listem. W kilka dni zebrano kilka setek podpisów.

[2014.02.18] TVN24.pl Wideo w linku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: