Zamieszany w aferę pedofilską ksiądz Wojciech G. usłyszał cztery zarzuty w warszawskiej prokuraturze

Cztery zarzuty dotyczące innych czynności seksualnych z nieletnim postawiła księdzu Wojciechowi G. warszawska prokuratura okręgowa – dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do prokuratury . Przesłuchanie G. trwało prawie półtorej godziny.

Informacji o zarzutach na razie nie potwierdza rzecznik prokuratury Przemysław Nowak. Briefing w tej sprawie zaplanowany jest na godz. 12.15.

Według nieoficjalnych informacji PAP, G. usłyszał cztery zarzuty, dwa z nich dotyczą molestowania w Polsce. Nie wiadomo czy G. przyznał się do winy. Jego przesłuchanie trwało prawie 1,5 godziny. Teraz prokuratura podejmie decyzję, czy wystąpi do sądu o jego tymczasowy areszt czy sama zastosuje wobec niego np. dozór lub zakaz opuszczania kraju.

Od końca września warszawska prokuratura okręgowa prowadzi śledztwo w sprawie podejrzenia seksualnego wykorzystywania dzieci przez dwóch polskich duchownych – jednym z nim miał być Wojciech G. Toczy się ono w kierunku przestępstwa pedofilii, za co w Polsce grozi do 12 lat więzienia. Drugim wątkiem postępowania jest przestępstwo utrwalania treści pornograficznych z dziećmi (zagrożone pozbawieniem wolności do 10 lat).

Podstawą wszczęcia tego śledztwa były informacje, jakie prokuratura uzyskała z polskiego przedstawicielstwa dyplomatycznego w Bogocie, które potwierdziło w prokuraturze na Dominikanie, że ta prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie dotyczącej dwóch polskich obywateli.

Wojciech G. został zatrzymany w poniedziałek, w swoim domu w podkrakowskiej miejscowości

[2014.02.18] FaktyiMity.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: