Anonimowy donos na księdza, wnosił narkotyki do więzienia? „To oszczerstwa”

Prokuratorzy prowadzą śledztwo w sprawie wnoszenia narkotyków do Zakładu Karnego w Wołowie. Według „Gazety Wrocławskiej” w sprawę może być zamieszany więzienny kapelan. Duchowny odpiera zarzuty i nazywa je oszczerstwami.

– Prowadzimy postępowanie dotyczące wnoszenia narkotyków do więzienia w Wołowie. Po zawiadomieniu, jakie wpłynęło do prokuratury, sprawdzamy wszystkie okoliczności. Niestety jakie mamy ustalenia i co było w zawiadomieniu nie mogę powiedzieć – mówi tvn24.pl Małgorzata Klaus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. – To świeża sprawa dlatego szczegółów nie ujawniamy – dodaje. Nie chce także zdradzić przez kogo miałyby być wnoszone narkotyki.

Anonim o narkotykach w kaplicy

Jak informuje „Gazeta Wrocławska” policja i kuria dostały anonim, w którym oskarżenia padają na jednego z wołowskich księży. Sprawą zajęła się prokuratura.

Według „GW” z anonimu wynikało, że duchowny został zatrzymany z narkotykami przez służbę więzienną, a autorzy lub autor uprzejmie donoszą, bo boją się, żeby nie zostało to zamiecione pod dywan.

Dziennikarze sprawę łączą ze śledztwem, które prowadzi prokuratura w Wołowie. Jeden z więźniów podejrzewany jest o posiadanie narkotyków. Z ustaleń miejscowych prokuratorów wynika, że miał je dostać od kogoś lub przechowywać w więziennej kaplicy. Jak podaje „GW” w śledztwie nie ma dowodów, by o tym fakcie wiedział sam ksiądz.

Kuria: „Znamy sprawę”

Sprawą duchownego zainteresowała się także wrocławska kuria. Tam również wpłynął anonim informujący o podejrzeniach dotyczących księdza.

– To sprawa znana kurii. Ksiądz proboszcz został poproszony o wyjaśnienie sprawy i takie też złożył. Nie przyznaje się do winy. Mówi, że są to oszczerstwa, które nie są prawdą. Władze więzienia twierdzą, że ufają księdzu. Kuria cały czas bada sprawę i czeka na rozstrzygnięcie problemu w prokuraturze – wyjaśnia w rozmowie z „GW” ks. Stanisław Jóźwiak.

[2013.12.05] TVN24.pl

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: