Ksiądz posądzony o wnoszenie narkotyków

26.11.2013r. Wołów. Sprawa wniesienia narkotyków na teren Zakładu Karnego nabiera rozgłosu. Anonimy w tej sprawie wpłynęły do Prokuratury Rejonowej i Archidiecezji Wrocławskiej. Pod koniec października ujawniono wniesienie narkotyków na teren Zakładu Karnego. Kolejne w tym roku. Krzysztof Pietrzak, zastępca dyrektora ZK w Wołowie, przed tygodniem mówił „PIERWSZEMU”: – Osobą wnoszącą nie był jednak ani funkcjonariusz, ani pracownik służby więziennej.

Mijający tydzień jednak sprawił, że sprawa stała się właściwie publiczna. Mieszkańcy Wołowa rozmawiają o księdzu proboszczu jednej z parafii, który jest jednocześnie kapelanem okręgowym Służby Więziennej. Czyli pracownikiem cywilnym ZK.

Dlatego problem był poruszany w Archidiecezji Wrocławskiej. – Wpłynęło do Kurii pismo w formie niepodpisanego listu otwartego, z prośbą o zajęcie się sprawą – przyznaje kanclerz Archidiecezji Wrocławskiej, ks. Stanisław Jóźwiak. – Po wstępnym rozeznaniu uważamy że to złośliwe posądzenie. Jeśli Prokuratura postawi zarzuty, będzie wszczęte postępowanie.

– Prowadziliśmy postępowanie w sprawie wykrycia środków odurzających – mówi Krzysztof Pietrzak z Zakładu Karnego. – Zakończyliśmy prowadzenie czynności i przekazaliśmy materiały dowodowe do Prokuratury Rejonowej w Wołowie.

Po wstępnym rozpoznaniu sprawy wołowska Prokuratura odesłała dokumentację do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. To potwierdza, że sprawa jest bardzo poważna. – Toczy się postępowanie sprawdzające. Prowadzi je Wydział V Śledczy. Mamy na to 30 dni – tylko tyle podaje Małgorzata Klaus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej. – Ksiądz pełni swoją posługę – odpowiada Pietrzak na pytanie o reakcję Zakładu Karnego na krążące pogłoski. Bez względu na to jaka jest prawda – a miejmy nadzieję, że Prokuratura to wykaże – warto zauważyć, że ksiądz dopracował się wiernych „sympatyków”.

Z księdzem proboszczem nie udało się nam dotychczas skontaktować.

[2013.11.26] PierwszyzBrzegu.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: