Konflikt w parafii Z Koźla odejdzie proboszcz i wikarzy

Ks. Janusz Iwańczuk sam postanowił złożyć rezygnację.

Zaskoczyło to wiernych, gdyż ks. Iwańczuk zaledwie w sierpniu 2012 otrzymał nominację na kozielskiego proboszcza.
– Ale jego stosunki z wikariuszami, jak również osobami zaangażowanymi w życie parafii od początku układały się bardzo źle – mówi „Partnerowi” proszący o anonimowość członek rady parafialnej.

Z naszych informacji wynika, że proboszcz Iwańczuk nie chciał współpracować z osobami bliskimi byłemu proboszczowi, ks. Alfonsowi Schubertowi. Z niechęcią duszpasterza spotkali się głównie parafianie narodowości niemieckiej, ale i część Polaków została odsunięta od dotychczasowych obowiązków, związanych z utrzymaniem kościoła i organizacją uroczystości religijnych.
– Proboszcz Iwańczuk wprowadził też pozytywne zmiany, np. taką, że kościół w ciągu dnia jest teraz otwarty dla wiernych, ale ogólnie efekt jego pracy to najpoważniejszy konflikt w dziejach naszej parafii od niepamiętnych czasów – mówią nasi informatorzy.
– Proboszczowi nie układały się stosunki zarówno z dużą częścią parafian jak też księżmi wikarymi. O złej sytuacji w kozieslkiej parafii został listownie poinformowany ks. biskup Andrzej Czaja. Na wieść o tym proboszcz Janusz Iwańczuk sam postanowił złożyć dymisję z zajmowanej funkcji. Biskup Czaja przyjął tę rezygnację. Zdecydował ponadto, że z kozielskiej parafii odejdą wszyscy wikariusze i za kilka tygodni zastąpi ich zupełnie nowy skład duszpasterski.

[2013.06.28] TygodnikPartner.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: