Ksiądz pedofil z Tarchomina prawomocnie skazany [wideo]

Ksiądz pedofil z Tarchomina prawomocnie skazany. Prawomocny jest już wyrok roku więzienia w zawieszeniu na cztery lata wobec ks. Grzegorza K. za czyny o charakterze pedofilskim wobec ministranta w Otwocku w 2001 r.

We wtorek Sąd Okręgowy Warszawa-Praga oddalił jako bezzasadną apelację obrony b. proboszcza ze stołecznego Tarchomina, a wcześniej kapłana w Otwocku, od wyroku skazującego Sądu Rejonowego w Otwocku z 2013 r.

Od kary w zawieszeniu obronie nie przysługuje kasacja do Sądu Najwyższego.

W jawnym uzasadnieniu wyroku SO sędzia Małgorzata Bańkowska powiedziała, że nie można uznać, by kilkukrotne całowanie na osobności 11-latka przez obcego dorosłego mężczyznę, połączone z wkładaniem mu języka do ucha, nie miało zabarwienia seksualnego.

– Nawet gdyby to odbywało się za zgodą małoletniego, byłoby to przestępstwem – dodała sędzia.

Według SO wprawdzie nie każdy pocałunek ma zabarwienie seksualne, ale gdyby tak jak K. zachowywał się rodzic wobec dziecka, to także miałoby to takie zabarwienie. Zdaniem SO wkładanie języka do ucha wypełnia znamiona „innej czynności seksualnej” – o co prokuratora oskarżyła ks. K.

Według sądu zrozumiałe są powody, dla których przez 10 lat pokrzywdzony Mateusz K. nie ujawniał zachowań ks. K. wobec siebie (jego zeznania to główny dowód oskarżenia). Sędzia ujawniła, że przeżył on traumę; przestał chodzić do kościoła. O całej sprawie w końcu powiedział bratu.

Sędzia Bańkowska podkreśliła, że są wprawdzie drobne rozbieżności w zeznaniach braci, ale paradoksalnie właśnie to czyni je wiarygodnymi. „Gdyby chcieli pomawiać księdza, dopełniliby starań, aby rozbieżności nie było” – dodała.

[2014.01.28] NaszeMiasto.pl Wideo w linku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: