Proboszcz przyznał się do picia!

Pod koniec roku 2013 proboszcz parafii w Kowalewie ks. Stefan Sztuba zaczął mieć „problemy zdrowotne”.

Jak się jednak okazuje, ksiądz Sztuba uzależniony jest od alkoholu, do czego przyznał się podczas jednej z ostatnich niedzielnych mszy świętych.

Pod koniec ubiegłego roku rzecznik prasowy pilskiego inspektoratu salezjańskiego ks. Jarosław Pizoń informował, że proboszcz Kowalewa ma problemy zdrowotne. Opiekę nad parafią przejęli salezjanie z Lądu. Do naszej redakcji dotarły ostatnio informacje, że proboszcz z Kowalewa jest chory, a jego dolegliwością jest alkoholizm. W okolicy mówi się, że proboszcz został niedawno znaleziony pijany na terenie swojej parafii. Ten „incydent” sprawił, że kilka tygodni później proboszcz Sztuba podczas niedzielnej mszy świętej przyznał się do swojej choroby. Zebranym podczas mszy powiedział, że ma problemy związane z alkoholem. – Na ambonie wyjaśniłem wszystko to, czego oczekiwali moi parafianie. – powiedział nam krótko proboszcz Stefan Sztuba.

O sytuację spytaliśmy w pilskim inspektoracie. Jak powiedział nam ks. Jarosław Pizoń – Ks. Stefan Sztuba, salezjanin i proboszcz w Kowalewie, to gorliwy duszpasterz, z wielkim i dobrym sercem, doświadczony w pracy parafialnej, w mniejszych i większych środowiskach. Ostatnie kilkanaście lat przeżywał w abstynencji. To wielka Jego praca i współpraca z łaską Bożą oraz owoc bliskości osób życzliwych i kompetentnych. Incydent, który wydarzył się w Kowalewie jest tylko i aż znakiem, iż potrzeba ciągłego czuwania i wierności krokom AA. Nie mieliśmy, i mam nadzieję, że nie będziemy mieli do czynienia ze skandalem czy zgorszeniem. Ks. Proboszcz otrzymał skuteczną pomoc, a parafianie zostali otoczeni salezjańską troską. Bardzo ucieszyła nas postawa wiernych, Rady Parafialnej oraz współpracowników – postawa zrozumienia, otwartości i solidarności. Po raz kolejny okazało się, że parafia jest rodziną, w której czasami przychodzi przeżywać doświadczenia – nie sensacje – umacniające komunię. Ks. Proboszcz Stefan Sztuba jest dziś, i mam nadzieję, pozostanie na piękne lata w Kowalewie, służąc tutejszej społeczności. To jest na dziś nasze rozwiązanie i nie ma innych planów.

[2014.02.20] Slupca24.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: