Zakonnik trafi do więzienia. Molestował 10-letniego chłopca

Duchowny Hubert S. został skazany na dwa lata i dwa miesiące więzienia. Był oskarżony m.in. o molestowanie seksualne chłopca.

Prokuratura w Wałbrzychu zarzuciła zakonnikowi, że w marcu 2012 r. w Domu Dziecka w Nowym Siodle molestował 10-latka. – Huberta S. oskarżono również o to, że w miejscu swojego zamieszkania we Wrocławiu za pośrednictwem wiadomości SMS składał 13-letniemu wychowankowi tego samego ośrodka propozycje wykonania czynności seksualnych – mówi Ewa Ścierzyńska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Dodaje, że na dwóch laptopach ksiądz miał pornograficzne filmy i zdjęcia z udziałem dzieci.

W toku śledztwa ustalono, że oskarżony, będąc kapelanem szpitalnym i odprawiając msze w Szpitalu Rehabilitacyjno-Ortopedycznym we Wrocławiu, poznał przebywającego tam na leczeniu małoletniego wychowanka Domu Dziecka z Nowego Siodła. Duchowny odwiedzał chłopca, a także innych podopiecznych tej placówki. Szczególnie bliskie relacje nawiązał z czasem z trzema braćmi oraz czterema innymi chłopcami, z którymi spędzał najwięcej czasu. Obdarowywał ich słodyczami, ubraniami, a także telefonem komórkowym oraz pieniędzmi, które przekazywał wychowawcy.

– Po pewnym czasie duchowny przy aprobacie personelu domu dziecka wystąpił do sądu o wyrażenie zgody na zabieranie dzieci na przepustki do Wrocławia, do swojego mieszkania w zakonie ojców bonifratrów, którą uzyskał – przypomina Ścierzyńska.

Zachowanie oskarżonego budziło niepokój wśród starszych wychowanków, jak również pedagogów. Ostatecznie siostra jednego z pokrzywdzonych chłopców znalazła w jego telefonie komórkowym SMS-y o niepokojącej treści, o czym zawiadomiła wychowawców, a ci organy ścigania.

Hubert S. został zatrzymany we Wrocławiu 11 maja 2012 r., a dzień później trafił do aresztu. Końcem lutego został skazany na dwa lata i dwa miesiące więzienia. Wyrok jest bezwzględny, ale na razie nieprawomocny.

[2014.03.10] Gazeta.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: