Prośba kurii do księdza proboszcza

Wrocławska kuria poprosiła księdza proboszcza Piotra Semeniuka z Ligoty Małej, aby z plebanii wyprowadził się mieszkający z nim szafarz. Czy tak się stało? Kapłan nie odpowiedział na nasze pytania.

Niedawno pojawiły się informacje o tajemniczym mężczyźnie, który mieszkał na plebanii w Ligocie Małej razem z księdzem proboszczem Piotrem Semeniukiem.

Sam kapłan nie chciał komentować sprawy. Z kolei na pytania związane z wpisem na Facebooku, gdzie pojawiła się informacja jakoby przebywał w „skomplikowanym związku” wypowiadał się wymijająco. – Nie jestem zbyt lotny w „fejsbukach” i nawet nie wiem, co tam było. Nie wiem, czy nie było też to podpuszczenie i uwiarygodnienie pewnych rzeczy, które były gdzieś tam wykorzystane przeciwko mnie – powiedział.

Pod koniec stycznia część mieszkańców zorganizowała spotkanie w miejscowej świetlicy wiejskiej. W ten sposób chcieli bronić dobrego wizerunku księdza, jednak sami stwarzali kolejne insynuacje i atakowali tych, którzy mieli jakieś wątpliwości (więcej). Tłumaczono, że razem z księdzem mieszka szafarz, między innymi ze względów bezpieczeństwa.

Niezależnie od tego kuria prowadziła własne postępowanie, które niedawno się zakończyło. – Poprosiliśmy, aby ta osoba wyprowadziła się z plebanii – mówi ks. dr Rafał Kowalski, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Wrocławskiej Kurii Metropolitalnej. Zaznacza, że nie stwierdzono jakichkolwiek nagannych zachowań na terenie plebanii, jednak w tym przypadku wzięto pod uwagę zniesmaczenie sytuacją wyrażane przez niektórych parafian.

Chcieliśmy poprosić o komentarz księdza proboszcza Piotra Semeniuka i informacje, czy szafarz dalej z nim mieszka. Telefon plebanii nie odpowiadał, a pytania zadane pocztą elektroniczną pozostały bez odpowiedzi.

[2014.03.19] MojaOlesnica.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: