FiM – Ksiądz księdzu wilkiem

Przed Sądem Rejonowym w Mrągowie rozpoczął się proces pięciu mężczyzn oskarżonych o szantażowanie dwóch duchownych kasetami. Na nich to inny ksiądz, Józef L., utrwalał intymne spotkania kolegów z podstawionymi przez gangsterów prostytutkami.

Za zwrot kaset żądali ponad 300 tysięcy złotych. Szantażystami byli między innymi: były policjant, dziennikarz oraz ksiądz Józef L., proboszcz mrągowskiej parafii, który miał wskazywać gangsterom największych diecezjalnych erotomanów.

Notatki prasowe na ten temat ukazały się w gazetach („FiM” 47/2003) oraz kilku portalach internetowych w dniu 11 listopada tego roku. Jeden z internautów tak to skomentował: „I co wy na to, polskie pseudoreligijne oszołomy? Dalej będziecie bulić kasę dla sukienkowych, aby ci mieli za co hulać w burdelach? Paluchami, którymi taki świętojebliwy obmacywał jakieś kurwisko, poda wam później komunię świętą! Smacznego!”.

Komentarz internauty (i dziesiątki innych w podobnym tonie) świadczy o głębokiej nieznajomości istoty posługi chrześcijańskiej, jaką pełni na ziemskim padole Kościół kat. i jego urzędnicy. Jednym z naczelnych zadań kapłanów jest wspieranie ubogich. Z datków zbieranych od wiernych (w większości od różnych babinek, ledwo wiążących koniec z końcem, żyjących z głodowych emerytur) finansują oni prostytutki, które są na samym dnie ubóstwa fizycznego i duchowego! Skrajna nędza popchnęła te nieszczęsne niewiasty w szpony nierządu, na drogę grzechu i nieczystości. Czyż są istoty ludzkie stojące niżej niż nierządnice? Oczywiście nie ma! Decyzja plebanów z Mazur, by właśnie te biedne niewiasty wspierać finansowo, była więc jak najbardziej chrześcijańska! Niejako przy okazji (jak to chłopy – świnie) trochę sobie duchowni z panienkami pofiglowali, co nagrał na wideo ksiądz Józef L. Co najwyżej można mieć pretensje do księdza Józefa, który będzie się smażył w piekle za to, że przerwał chwalebną działalność dwóch duchownych, walczących dzielnie o przywrócenie społeczeństwu upadłych kobiet Warmii i Mazur!

[2004] FaktyiMity.pl Nr 49(248)/2004

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: