FiM – Szatan w habicie

Ciało 71-letniej zakonnicy Margaret Phal znaleziono w kaplicy szpitalnej w Toledo. Nosiło ślady 30 ciosów nożem.

Zdarzyło się to w roku 1980. Śledztwo po jakimś czasie zamknięto, nie wykrywszy sprawcy. Wznowiono je po zeznaniu złożonym w czerwcu ub. roku przez kobietę, skarżącą się na wieloletnie molestowanie przez księży, które miało cechy obrzędów… satanistycznych. Ofiara mówiła o zabiciu 3-letniego dziecka, przeprowadzeniu na niej aborcji, okaleczaniu psów, kładzeniu jej do trumny z karaluchami, wkładaniu do pochwy węża. Mieli się tego dopuszczać katoliccy księża. Brzmi to jak brednie psychopatki, nieprawdaż?

A jednak policja hiszpańska potraktowała te szokujące wynurzenia poważnie. Wśród nazwisk wymienianych przez kobietę powtarzało się nazwisko ks. Geralda Robinsona, kapelana szpitala Łaski Pańskiej, w którym znajdowała się kaplica siostry Margaret Phal. I wówczas wyszło na jaw, że diecezja już przed 20 laty otrzymywała skargi dotyczące wykonywania obrzędów satanistycznych oraz sadomasochistycznych przez Robinsona i kilku innych księży. Wszystko wmieciono pod dywan, sprawę  wyciszono, jak to w katolickim kraju…

Ksiądz Robinson został aresztowany. W obronie duchownego stanęła część wiernych, którzy właśnie zbierają 200 tys. dolarów na kaucję potrzebną do wypuszczenia go na wolność.

Poza tym życie religijne i duchowe w Toledo toczy się normalnym torem, jeśli nie brać pod uwagę kilku procesów kapłanów oskarżonych o pedofilię.

[2004] FaktyiMity.pl Nr 19(218)/2004

Możliwość komentowania jest wyłączona.

<span>%d</span> blogerów lubi to: