Szokujące odkrycie niemieckich celników. Kokaina w prezerwatywach dla Watykanu

Niemieccy celnicy udaremnili przemyt kokainy ukrytej w 14 prezerwatywach. Szokujący szczegół: przesyłka adresowana była do Watykanu.

Funkcjonariusze służby celnej na lotnisku w Lipsku odkryli 340 gramów płynnej kokainy adresowanej do Watykanu. Rzecznik federalnego ministerstwa finansów potwierdził doniesienie „Bild am Sonntag” („BAMS”), według którego przesyłka została przechwycona 19 stycznia. Pochodziła z Ameryki Południowej, kokaina ukryta była w prezerwatywach schowanych w paczkach z poduszkami. Wartość znaleziska na czarnym rynku wynosi około 40 tys. euro.

Odbiorca ostrzeżony?

Paczki nie były adresowane do konkretnego odbiorcy, tylko do placówki pocztowej Watykanu. Tam też zdeponowała je watykańska żandarmeria, której niemieccy celnicy przekazali znalezisko. W śledztwo włączył się także Interpol.

Zastawiona pułapka nie zadziałała. Nikt nie próbował odebrać przesyłki. Odbiorca został prawdopodobnie ostrzeżony, przypuszczają śledczy.

Niemieckie ministerstwo finansów potwierdziło doniesienie „BAMS”. – Przytoczone tam fakty są zgodne z prawdą – powiedział rzecznik ministerstwa.

O wykryciu przesyłki z kokainą poinformował ministerstwo Główny Urząd Celny w Dreźnie. Rzeczniczka urzędu nie skomentowała informacji prasowych. Śledztwo trwa.

[2014.03.24] Onet.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: