Arcybiskup brał narkotyki? Sensacyjne zeznania księdza

Nie tylko pedofilia, ale i narkotyki. Dominikańska telewizja dotarła do materiałów śledczych z tego kraju w sprawie arcybiskupa Józefa Wesołowskiego, byłego nuncjusza apostolskiego na tej wyspie.

Na początku tego miesiąca prokurator generalny Dominikany zakończył śledztwo w sprawie polskiego duchownego i przesłał materiały do Watykanu. Jest on podejrzewany o kontakty pedofilskie. Z materiałów, do których dotarły dominikańskie media, wynika, że zeznało w tej sprawie pięcioro dzieci, w tym 18-latek, wykorzystywany wcześniej przez wiele lat przez polskiego księdza.

Dominikańskie media przytaczają także zeznania diakona Francisco Javiera Occis Reyesa. Ze słów duchownego wynika, że arcybiskup Wesołowski brał narkotyki. Reyes dodał jednak, że polski ksiądz nigdy nie robił tego przy nim. Arcybiskup narkotyki miał kupować na ulicy. Tymczasem Dominikana ma już nowego nuncjusza apostolskiego. Nigeryjczyk, ksiądz Jude Thaddeus Około w nocy przyleciał do tego kraju i zamieszkał w Domu Papieskim.

Gdzie jest arcybiskup Wesołowski?

Największą zagadką pozostaje miejsce pobytu arcybiskupa Józefa Wesołowskiego. Watykan odmawia odpowiedzi na pytanie, czy dostojnik przebywa za Spiżową Bramą. Wśród watykanistów dominuje przekonanie, że jest to mało prawdopodobne. Zauważają oni, że miejscem, gdzie zatrzymują się zazwyczaj hierarchowie, wezwani do Watykanu lub składający wizyty w jego instytucjach, jest Dom świętej Marty. Tam jednak mieszka papież Franciszek, trudno zatem sądzić, by przebywali oni pod jednym dachem.

[2013.11.19] PolskieRadio.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: