„Bicie, kopanie, przywiązywanie do krzesła”. Były ksiądz i była zakonnica usłyszeli zarzuty znęcania się nad dziećmi

– Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. prowadzi śledztwo w sprawie znęcania się nad dziećmi wychowanymi w rodzinie zastępczej – poinformował w środę Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Zarzuty zostały przedstawione 43-letniej kobiecie i 47-letniemu mężczyźnie, mieszkańcom Ostrowa Wlkp. Zarzucono im, że w okresie od 2009 r. do października 2013 r. znęcali się psychicznie i fizycznie nad czworgiem dzieci, w wieku od 6 do 12 lat, dla których stanowili rodzinę zastępczą .

– W opisie czynu wskazano na stosowanie wobec dzieci kar cielesnych polegających na biciu, kopaniu i przywiązywaniu do krzesła, zmuszanie do stania lub klękania, a także grożenie dzieciom, m.in. wywiezieniem do lasu oraz ubliżanie im – wylicza Walczak.

Zakaz zbliżania i dozór

Wobec podejrzanych został zastosowany dozór policyjny. Nie mogą się też zbliżać do pokrzywdzonych dzieci ani z nimi kontaktować.

– Dodatkowo zastosowano środek zapobiegawczy polegający na zakazie pełnienia funkcji rodziny zastępczej- mówi Walczak.

Do wszczęcia śledztwa w tej sprawie doszło w oparciu o materiały przekazane przez Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Ostrowie Wlkp. oraz miejscowe Centrum Pomocy Rodzinie.

On były ksiądz, ona była zakonnica

Przedstawienie zarzutów podejrzanym zostało poprzedzone przesłuchaniem dzieci, które odbyło się przed sądem w obecności psychologa.

Wiadomo, że podejrzany mężczyzna w przeszłości był księdzem, natomiast kobieta przez pewien czas była w zakonie.

Czyny zarzucane podejrzanym zakwalifikowano jako znęcanie. Przestępstwo to zagrożone jest karą od 1 roku do 10 lat więzienia.

[2014.04.02] TVN24.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

<span>%d</span> blogerów lubi to: