Palikot: Przestępcy w habitach i sutannach są w sądach uprzywilejowani [wideo]

Postanowiłem, zwrócić się do Krajowej Rady Sądowniczej z pytaniem o to, czy osoby duchowne, przestępcy w habitach i sutannach, są w jakikolwiek sposób uprzywilejowani w Polsce – powiedział Janusz Palikot.

Podczas konferencji prasowej w Katowicach szef Twojego Ruchu odniósł się m.in. do sprawy siostry Bernadetty, dyrektorki Ośrodka Sióstr Boromeuszek w Zabrzu. Przed czterema laty zakonnica skazana została na karę więzienia za stosowanie przemocy fizycznej i podżeganie wychowanków do czynności pedofilskich.

– Do tej pory nie odbyła tego wyroku. Pod różnymi pretekstami odwlekane jest odbywanie kary. Powołuję się na to, że jest osobą starą, a ma zaledwie 59 lat. Sądy ulegają tej presji – tłumaczył Palikot.

Cztery lata temu wyszło na jaw, że w sierocińcu prowadzonym przez Siostry Boromeuszki w Zabrzu, wychowankowie byli bici, gwałceni oraz obrażani. Sąd skazał wówczas zakonnice na karę więzienia za stosowanie przemocy fizycznej i podżeganie wychowanków do czynności pedofilskich.

Zakonnice zamykały starszych chłopców z młodszymi. Zlecały im, aby dali im nauczkę. Nie reagowały też na skargi pobitych i gwałconych młodszych dzieci. Byli wychowankowie podczas procesu zgodnie stwierdzili, że „było to piekło”, a nie sierociniec.

[2014.04.11] Wprost.pl Wideo w linku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: