113 księży, arcybiskup i wierni pożegnali proboszcza Jaworzna

Tłumy wiernych, 113 księży i arcybiskup Wacław Depo pożegnały dzisiaj tragicznie zmarłego ks. Stanisława Sudoła.

– Pogrzeb był bardzo poruszający, wszyscy uczniowie szkoły podstawowej w Jaworznie przyszli z białymi różami, były delegacje strażaków, harcerzy, także mieszkańcy poprzedniej parafii ks. Stanisława Sudoła z Łaszewa – opowiada jedna z mieszkanek Jaworzna.

W ostatnim pożegnaniu tragicznie zmarłego proboszcza Jaworzna wzięło udział 113 księży oraz arcybiskup Wacław Depo, metropolita częstochowski (Jaworzno leży w województwie opolskim, ale należy do diecezji częstochowskiej).

Podczas ceremonii pogrzebowej odczytano fragment testamentu proboszcza, który chciał być pochowany na cmentarzu parafialnym w Jaworznie. Proboszczem tutejszej parafii pw. Trójcy Przenajświętszej był od 10 lat.

Wiadomo już także, że odbędzie się planowana na niedzielę uroczystość pierwszej komunii świętej w Jaworznie. Sakramentu udzieli wikariusz pobliskiej parafii w Zajączkach Pierwszych.

Do tragicznej samobójczej śmierci proboszcza Jaworzna doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. 56-letni duchowny powiesił się w korytarzu plebanii. Zanim targnął się na życie, napisał list pożegnalny.

Wynika z niego, że cierpiał na depresję. Na plebanii śledczy znaleźli też leki antydepresyjne.

Ks. Stanisław Sudoł miał niespełna 56 lat. Święcenia kapłańskie przyjął w 1984 roku. Proboszczem parafii w Jaworznie był od 2004 roku. Miał godność kanonika.

Kuria Archidiecezjalna w Częstochowie nie chce komentować jego śmierci. Na swojej stronie internetowej opublikowała krótką informację:

„12 maja 2014 r. odszedł do Pana Śp. Ks. Kanonik Stanisław Sudoł, ur. 21 XI 1958 r., Oleszyce, prezb. 10 VI 1984 r. Od. 2004 r. proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Jaworznie

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, prezbiter Stanisław, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.”

[2014.05.15] NTO.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: