Ksiądz D. i nieznany wyrok

Śledztwo „Rz” i TVN. Wyrok w procesie kanonicznym przeciwko oskarżanemu o molestowanie ks. D. został utajniony, 
a sprawa jest zawieszona.

Proces odbył się przed sądem metropolitalnym archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. – Zgodnie z decyzją Kongregacji przeprowadzony został w Szczecinie kanoniczny proces karny. W roku 2008 został wydany wyrok pierwszej instancji – informuje ks. Sławomir Zyga, rzecznik kurii.

Kościół nie chce jednak ujawnić jego treści. Jak podaje przedstawiciel kurii – dalsza procedura zawieszona do czasu zakończenia postępowań przed organami państwowymi.

Ks. Andrzej D. buduje sztandarową inwestycję lokalnego kościoła – Dom Pomocy Społecznej w centrum Szczecina. W latach 90. był szefem Ogniska Brata Alberta, gdzie miało dochodzić do molestowania seksualnego. Księdza oskarżyli podopieczni. Sprawę ujawniono po wielu latach, stąd część wątków się przedawniła. Jeden z podopiecznych wystąpił do sądu z prywatnym aktem oskarżenia. Sprawa ciągnie się już ponad 2 lata.

Do czasu zakończenia postępowań przez sądem powszechnym oraz metropolitalnym – wg stanowiska kurii – ksiądz Andrzej został odsunięty od zadań z dziećmi i młodzieżą.

Ale wczoraj „Rz” i TVN ujawniły, że prócz prowadzenia budowy szpitala, ks. D. nadzoruje także ośrodek kolonijny w Wisełce. Wybudował też okazały dom nad jeziorem, gdzie według sąsiadów, pojawiają się dzieci.

[2014.04.10] RP.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: