PiS and Love, czyli jak bartoszycki kościół uprawia politykę

Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego — można przeczytać w Piśmie Świętym. Ksiądz proboszcz Władysław Hnatczuk z parafii Świętego Alberta w Bartoszycach wziął te słowa do siebie na tyle, że umiłował… Łukasza Siekierko, kandydata w wyborach do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości co do tego, że kościół nie miesza się w politykę?

My nie. Jawna kampania wyborcza wbrew odgórnym postanowieniom kościoła katolickiego. Jednym słowem prywatny folwark Władysława.

— Kościół hierarchiczny nie jest od tego, żeby zajmował miejsce w parlamencie, w senacie, wypowiadał się w czasie kampanii wyborczej, natomiast to jest zadaniem katolików świeckich — mówił w rozmowie z Newsweekiem nowy przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki.

Ks. proboszcz Władysław Hnatczuk z parafii tutejszej Świętego Alberta tego nie rozumie. Nikłe są także szanse, że zrozumie, skoro nie pojął tego przez 67 lat swojego życia. Zresztą trudno się dziwić, bo było one pełne kontrowersji.

Proboszcz Władysław niczym lokalny celebryta odwiedzał łamy kolejnych to lokalnych i ogólnopolskich gazet, takich jak Goniec Bartoszycki, Super Express, czy tygodnik „NIE” (Na mopie do raju). Oczywiście w większości przypadków nie były to pochwalne laurki, czego dowodem są poniższe artykuły.

Bartoszyce: Czy ksiądz powinien wymuszać pieniądze? Rozpaczliwe głosy wiernych

Bartoszyce: Proboszcz szantażuje parafian

Proboszcz zmusza parafian do oddawania pieniędzy Kościołowi!

Kościół jest miejscem na modlitwę i refleksję, czy może propagandową tubą, gdzie proboszcz Władysław z ambony niczym wódz stada swoich owieczek dyktuje im co, gdzie i jak mają robić? Na to odpowiedzcie sobie sami. Kolejny pokazał, że jego wartości moralne są bliskie zeru.

Współczujemy tylko innym kandydatom, którzy wiszą na obskurnych murach i ścianach… Zwyczajnie stają do nierównej walki. Co gorsze – już za kilka miesięcy wybory samorządowe. Ciekawe czyja facjata wtedy zawiśnie przed kościelnym wejściem?

[2014.05.16] Bartoszyce.net

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: