Tragiczna śmierć księdza

Zmarł proboszcz parafii Ochotnica Górna, który w latach osiemdziesiątych pracował m.in. w parafii Góra Św. Jana (gmina Jodłownik). Okoliczności śmierci wskazują na samobójstwo. Sprawę bada prokuratura.

– Śmierć ks. Kabata może mieć związek z wypadkiem samochodowym, który w czwartek 5 maja br. spowodował zmarły kapłan, będąc niestety w stanie nietrzeźwym – poinformował w specjalnym oświadczeniu – Ks. dr Jerzy Zoń, Rzecznik Biskupa Tarnowskiego. – W wypadku nie ucierpiały osoby trzecie. Kuria Diecezjalna w Tarnowie poleca zmarłego kapłana Miłosierdziu Bożemu i prosi o modlitwę w Jego intencji duchowieństwo oraz wiernych świeckich.

Ks. Zygmunt Kabat pracował w parafii Góra św. Jana w latach 1984 – 1986.

Urodził się 5 listopada 1953 roku w Tarnowie. Pochodził z parafii Zbylitowska Góra. Po ukończeniu Szkoły Średniej wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza w dniu 25 maja 1980 roku. Jako wikariusz pracował w parafiach: Kamionka Wielka, Mielec – Ducha Świętego, Góra św. Jana, Szymbark, Baranów Sandomierski i Stary Sącz. W latach 1993 – 2003 pełnił urząd proboszcza parafii Głębokie. Ponadto sprawował obowiązki wicedziekana i dekanalnego referenta misyjnego w dekanacie Piwniczna. Od roku 2003 pełnił urząd proboszcza parafii Ochotnica Górna.

[2011.05.09] Limanowa.in

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: