Kuria przeprasza za proboszcza

Ksiądz biskup Andrzej Czaja zawiesił w funkcji proboszcza jednego z księży w gminie Korfantów i przeprosił parafian za jego zachowanie. Mianował także innego księdza jako administratora w tej parafii. Chodzi o alkohol rzekomo podawany przez księdza nieletnim. Sprawą zajmują się nyska policja i prokuratura.

Jak informowaliśmy wczoraj (17.06), wszystko wskazuje na to, że ksiądz poczęstował alkoholem nieletnich, którzy na plebanii przygotowywali się do bierzmowania. Rodzice zauważyli, że dzieci przyszły do domu pod wpływem alkoholu.

– Jesteśmy zaskoczeni, to przypadek godny ubolewania – mówi Radiu Opole ks. Joachim Kobienia z opolskiej kurii. Jednocześnie potwierdza, że proboszcz z jednej z korfantowskich parafii w rozmowie z biskupem przyznał się do częstowania dzieci alkoholem i wyraził skruchę z tego powodu. Nie potrafił wytłumaczyć swojego postępku. Zarówno proboszcz, jak i ksiądz biskup w imieniu kurii przeprosili za takie zachowanie wszystkich parafian. Jak powiedział naszemu radiu ks. Kobienia, wcześniej nigdy nie było żadnych problemów ani nagannych zachowań ze strony proboszcza z gminy Korfantów.

Dodajmy, że sprawą zajmują się nyska policja i miejscowa Prokuratura Rejonowa. Jak na razie, księdzu nie postawiono zarzutów.

[2014.06.18] Radio.Opole.pl Nagranie w linku

Możliwość komentowania jest wyłączona.

<span>%d</span> blogerów lubi to: