PERZÓW: Ksiądz wyłudził pieniądze?

Kępińska komenda prowadzi postępowanie w sprawie możliwości popełnienia oszustw przez jednego z byłych księży, pracujących na terenie gm. Perzów.

Obecnie ksiądz ten pracuje już na terenie innej parafii, poza naszym powiatem. Sam poprosił o przeniesienie. Sprawa prowadzona jest pod kątem możliwości popełnienia przez księdza oszustw finansowych na szkodę swoich parafian. Były proboszcz pod różnymi pretekstami rzekomo pożyczał pieniądze od różnych mieszkańców swojej parafii, całej gminy, w kwotach od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Większości tych pożyczonych pieniędzy nie zwrócił, nie nawiązał kontaktu ze swoimi dłużnikami, nie odbierał od nich telefonów. Wszystko działo się w okresie pomiędzy 2008 a 2013 rokiem.

– Na chwile obecną księdzu nie postawiono zarzutów. Wciąż zbierany jest materiał dowodowy w tej sprawie. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Kępnie. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności procesowych zostanie podjęta merytoryczna decyzja w tej sprawie. Należy pamiętać, że obecnie jest to postępowanie w sprawie o ewentualne oszustwa a nie przeciwko konkretnej osobie – powiedziała st. post. Anna Lubojańska oficer prasowy KPP Kępno.

Do policji dotarły informacje o tym procederze wiosną tego roku. Od razu podjęto czynności zmierzające do wyjaśnienia sytuacji.
W sprawie przesłuchano już co najmniej kilkanaście osób, ale większość pokrzywdzonych jest ciągle ustalana. Sprawa jest ponadto wielowątkowa, bo może się okazać, że pokrzywdzonymi w tej sprawie będą również osoby spoza terenu powiatu kępińskiego.

[2014.06.18] RadioSUD.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: