Ksiądz ze Skawy podejrzany o molestowanie dziewczynki

Pedofilski skandal w Małopolsce. Zatrzymano 47-letniego księdza z zakonu salezjanów ze Skawy, który jest podejrzany o molestowanie seksualne dziewięcioletniej dziewczynki. Do tych drastycznych wydarzeń doszło w okolicach Zakopanego – podaje RMF FM.

Salezjanin Mieczysław W., był opiekunem dzieci, które przebywały na wycieczce w Kościelisku. Po powrocie do domu dziewczynka była cicha i osowiała. Zaniepokojona zachowaniem dziewczynki matka zaczęła dopytywać ją co się działo na wycieczce. Wtedy 9-latka przyznała, że ksiądz dotykał ją w intymne miejsca. Miało dojść do tego w nocy z 14 na 15 czerwca.

Ksiądz Tomasz Kijowski informuje, że wspólnota salezjańska podjęła już wobec księdza „stosowne kroki”. Ksiądz Mieczysław otrzymał zakaz publicznego odprawiana mszy i został natychmiastowo odsunięty od pracy z dziećmi. – Nie tylko przestał być opiekunem scholi, ale złożył już w szkole podanie o udzielenie bezpłatnego urlopu – informuje ksiądz Kijowski.

Przedstawiciel salezjan mówi też, że w przypadkach podejrzenia wykorzystywania seksualnego nieletniego przez salezjanina, zakon zwołuje specjalną komisję. Składa się ona ze współbrata, prawnika, psychologa i psychiatry. – Ta procedura funkcjonuje u nas od 2010 roku. Niestety, nim udało się nam zebrać w tym przypadku, ksiądz Mieczysław został zatrzymany przez policję – wyjaśnia rzecznik zgromadzenia.

[2014.06.18] WP.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: