Duchowny rozpijał nieletnich? Sprawę bada policja

Duchowny jednej z parafii leżących na terenie powiatu nyskiego (woj. opolskie) jest podejrzewany o rozpijanie małoletnich.

Sprawę policji zgłosili rodzice dwóch nastolatków, którzy mieli wrócić z plebani pod wpływem alkoholu. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

O tym, że prowadzone jest postępowanie, a podejrzewanym jest duchowny, poinformował nas internauta. Informację tę potwierdziła nam st. sierż Katarzyna Janas, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

Jak przekazała oficer prasowa, sprawę zgłosili policji w czwartek wieczorem rodzice dwóch małoletnich chłopców, którzy mieli wrócić z plebanii pijani. „Jeden z nich ma 14-lat. Nastolatkowie zostali przebadani na obecność alkoholu przy rodzicach” – powiedziała policjantka. Jak dodała, badanie wykazało, że chłopcy byli pod wpływem alkoholu.

Jak dodała, policja prowadzi postępowanie z artykułu 208 Kodeksu Karnego dotyczącego rozpijania małoletnich. Podejrzewany jest duchowny z parafii leżących na terenie powiatu nyskiego. Policja nie udziela informacji nt. miejsca pracy duchownego oraz bliższych szczegółów sprawy.

[2014.06.14] TVN24.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: