FiM – Ksiądz- emerytowany wykładowca KUL- oskarżony o molestowanie!

Piotr, 34- latek z Lublina, oskarża emerytowanego wykładowcę tamtejszej katolickiej uczelni o molestowanie. Sprawę bada sąd metropolitarny.

Molestowanie miało mieć miejsce, gdy dzisiejszy dorosły mężczyzna był jeszcze dzieckiem. Ksiądz był „przyjacielem rodziny”, często bywał w domu chłopca. Szanowana postać: profesor, wykładowca, teolog, ksiądz. Miał jednak swoje drugie oblicze. „Kładł się na mnie, dotykał miejsc intymnych, wkładał ręce do majtek”- relacjonuje pan Piotr. Jak twierdzi, dopiero teraz, po latach dojrzał, aby to wszystko z siebie wyrzucić. Sprawa dotyczy lat 1992-1994, pod względem prawno-karnym jest już przedawniona. Nie przedawniła się jednak wewnętrzna rana i żal do księdza.

Poszkodowany postanowił więc dochodzić sprawiedliwości u przełożonych duchownego. Napisał list do kurii lubelskiej. Sprawą zajmie się sąd diecezjalny, emerytowanemu wykładowcy KUL grozi wydalenie ze stanu kapłańskiego.

80-letni dziś ksiądz nie poczuwa się do winy. „To wszystko oszczerstwa. Kto za tym stoi?! Myślę, że chodzi o pieniądze”- denerwuje się duchowny. Ma też żal do rodziny pana Piotra, twierdzi, że wyrządziła mu podłość. Jak twierdzi, żył z nimi w przyjacielskich relacjach, odwiedzał ich, ale do spotkań sam na sam z oskarżającym nigdy nie dochodziło.

34-latek złożył do sądu cywilnego wniosek o odszkodowanie. Jak przyznaje, nie myślał o konkretnej kwocie, a pieniądze miałyby być przekazane na fundację broniącą praw zwierząt.

[2014.06.16] FaktyiMity.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: