Ksiądz połasił się na laptopa i iPoda. Stracił ponad 4 tys. zł

Ponad 4 tys. zł stracił ksiądz, który połasił się na tani sprzęt elektroniczny „po okazyjnej cenie”.

Do oszustwa doszło wczoraj na terenie Starostwa Powiatowego w Ostrołęce, w budynku przy ul. Szpitalnej. Do duchownego z powiatu ostrołęckiego zadzwonił oszust, przedstawiający się jako pracownik starostwa. W rozmowie telefonicznej wyjaśnił, że istnieje możliwość nabycia bardzo tanio drogiego sprzętu elektronicznego: laptopa i iPoda.

– Oszust twierdził, że wartość sprzętu to 10 tys. zł. Okazja miała polegać na tym, że proponował on zakup sprzętu za kwotę 4,4 tys. zł. Celem podniesienia wiarygodności propozycji, cała transakcja miała być przeprowadzona na terenie obiektów starostwa – relacjonuje rzecznik ostrołęckich policjantów, asp. Sylwester Marczak.

Pieniądze zostały przekazane oszustowi do ręki na korytarzu budynku przy ul. Szpitalnej. Oszust powiedział, że musi dokończyć formalności i oddalił się. Pokrzywdzony nie otrzymał laptopa, a stracił pieniądze.

– Ten sposób działania po raz pierwszy zastosowano w Ostrołęce. Nie wykluczamy, że podobny sposób działania może powtórzyć się w najbliższym czasie. Dlatego apelujemy o rozsądek. Pamiętajmy, za każdym razem, gdy staniemy przed „super okazją”, zastanówmy się czy na pewno jest ona „super” dla nas – przestrzega rzecznik.

[2014.06.13] Moja-Ostroleka.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: