Zatrzymano księdza podejrzanego o pedofilię. Usłyszał zarzuty

Policja zatrzymała 47-letniego księdza ze Skawy podejrzanego o pedofilię. W trakcie wyjazdu z dziećmi na wycieczkę do Zakopanego miał molestować 9-letnią dziewczynkę. O zdarzeniu poinformowała funkcjonariuszy matka dziecka. Jak dowiedział się reporter KRK FM, duchowny został już przesłuchany i usłyszał prokuratorskie zarzuty.

– Grupa dzieci przebywała na terenie powiatu tatrzańskiego. To był weekend z 14 na 15 czerwca. Po powrocie do domu z tego wyjazdu pokrzywdzona, jedna z dziewczynek była smutna, jakaś taka nieswoja, więc matka zaczęła się interesować co się stało. Ta dziewczynka stwierdziła, że w trakcie tego pobytu na wycieczce w nocy przyszedł do niej mężczyzna, który dotykał ją w miejsca intymne – tłumaczył w rozmowie z reporterem KRK FM Zbigniew Lis, prokurator rejonowy z Zakopanego.

Jak zaznaczył, sprawa trafiła do zakopiańskiej prokuratury we wtorek po południu. – Współpracując z policją podjęliśmy decyzję, że trzeba zatrzymać tego mężczyznę – zaznaczył Lis.

47-letni ksiądz został zatrzymany w Krakowie i przewieziony do Zakopanego. Ksiądz został już przesłuchany i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Prokurator prowadzący sprawę na razie nie ujawnia treści wyjaśnień 47-latka. Duchownemu może grozić nawet 10 lat więzienia.

Dlaczego księdza zatrzymano właśnie w Krakowie? – Ksiądz Mieczysław został wezwany do naszego przełożonego prowincji salezjanów w Krakowie. Złożył wyjaśnienia i na podstawie tych wyjaśnień sprawa została skierowana przez nas do komisji, która funkcjonuje od czterech lat – komisji ds. potencjalnych, domniemanych nadużyć. Ta komisja miała się spotkać z księdzem Mieczysławem, ale niestety z racji tego, że wczoraj został zatrzymany, to nie zdążyła się z nim spotkać – mówi ks. Tomasz Kijowski, rzecznik Inspektorii Krakowskiej Towarzystwa Salezjańskiego.

Jak zaznaczył, „sprawa nabrała biegu w poniedziałek. W poniedziałek odbyła się rozmowa telefoniczna przełożonego z przełożonym w Skawie. Owszem, była prośba ze mamy, żeby uniemożliwiać nawet przypadkowy kontakt, w związku z tym okoliczność złożenia wyjaśnień rzeczywiście się pokryła z tym, że on był akurat w Krakowie. Ale nie była to decyzja o przeniesieniu go do innej placówki”.

Kijowski dodał, że 47-letni duchowny oskarżony o pedofilię nie będzie pracował w dziećmi, ani odprawiał mszy. – Prewencyjnie został odsunięty od pracy duszpasterskiej – stwierdził rzecznik.

[2014.06.18] ONET.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: