Zarzut dla księdza podejrzanego o molestowanie 9-latki

Zarzut wykorzystania seksualnego dziewięciolatki przedstawiła zakopiańska prokuratura księdzu katechecie ze Skawy – powiedział prok. Zbigniew Lis. Do dotykania dziewczynki w intymne miejsca miało dojść na obozie w Kościelisku koło Zakopanego w miniony weekend.

– Po przesłuchaniu podejrzany usłyszał zarzut dokonania tzw. innej czynności seksualnej. Do sądu został skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie księdza – powiedział szef zakopiańskiej prokuratury.

O podejrzeniu molestowania dziewięciolatki poinformowała policję i miejscowego proboszcza matka dziewczynki, po jej powrocie z wycieczki z księdzem. Podejrzany został zatrzymany przez policję w Krakowie.

Jak poinformował rzecznik księży salezjanów ks. Tomasz Kijowski, podejrzany został odsunięty od wszelkich czynności kapłańskich, łącznie z publicznym odprawianiem mszy. – Zadeklarowaliśmy pomoc rodzinie dziewczynki. Ksiądz nie wróci już do szkoły, w której uczył religii. Ponadto skierowaliśmy sprawę do wyjaśnienia przez komisję salezjańską – powiedział ks. Kijowski. Podejrzany był także opiekunem kościelnego chóru.

Salezjanie dowiedzieli się o sprawie od matki pokrzywdzonej, która po relacji córki przyszła do proboszcza parafii, z której wyjechała wycieczka do Kościeliska koło Zakopanego.

Księdzu grozi od dwóch do dwunastu lat pozbawienia wolności.

[2014.06.18] WP.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: